Sizin Mesleğiniz Hangisi?

Şimdiye kadar Amerika ve Avrupa başta olmak üzere birçok ülkede 7 milyondan fazla kişi bu testi yaparak kariyerine yön verdi. Sizin mesleğiniz hangisi sorusuna cevap vermek için, şimdi sıra sizde.

En fazla 20 dakikanızı alacak ve kolaylıkla yapacağınız MAPP™ Kariyer Testi sonrasında aşağıdakilerine sahip olacaksınız:

  • Meslek Listem
  • Eşleştirme yaparak o meslekle ilgili uyumunuzu göreceğiniz Meslek Uyum Detayı,
  • 45 meslekle uyumunuzu görebileceğiniz Eşleştirme Geçmişi (Uyum Listem)
  • Kariyerinize yön verecek MAPP Kariyer Raporu

MESLEK LİSTEM:

MAPP Kariyer Testi'nde vermiş olduğunuz cevaplara göre Meslek Listem oluşur. Bu listede, uyum oranlarınıza göre en yüksekten en düşüğe doğru listelenmiş 900 meslek ve meslek bilgisi yer almaktadır.

MESLEK ARAMA kutusuna merak ettiğiniz mesleğin adını yazarak da arama yapabilirsiniz.

Örnek: Meslek Listem

MAPP Kariyer Testi, Meslek Uyum Listesi

EŞLEŞTİRME:

Meslek Listem’deki EŞLEŞTİR butonuna basarak kendinizle o meslek arasında eşleştirme yapıp, meslekle ilgili Meslek Uyum Detayı’na ulaşabilirsiniz.

Meslek Uyum Detayı’nda eşleştirme yaptığınız meslekle uyumunuz; 9 ayrı başlık altında ve 72 konuda hem tablo, hem de grafik olarak yer almaktadır.

EŞLEŞTİRME GEÇMİŞİM (UYUM LİSTEM):

Daha önce eşleştirme yaptığınız mesleklere ve Meslek Uyum Detaylarına Eşleştirme Geçmişim (Uyum Listem) sayfasından ulaşabilirsiniz. En fazla 45 adet meslek burada yer alabilir.

Eşleştirme Geçmişim (Uyum Listem) tablosunda bulunan DETAY butonuna tıklayarak, meslek ile aranızdaki uyum detaylarına Meslek Uyum Detayı sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu sayfada meslekle uyumunuz aşağıdaki oranlarla ifade edilmiştir.

Örnek: Meslek Eşleştirme (Uyum Listem) Tablosu

MAPP Kariyer Testi, Meslek Eşleştirme

EŞLEŞTİRME GEÇMİŞİM (UYUM LİSTEM) DETAYI:

Meslek Listem ve Meslek Eşleştirme (Uyum Listem) Tablosu'sunda bulunan "Detay" butonuna tıklayarak, meslek ile aranızdaki uyum detaylarına ulaşabilirsiniz.

Sıralanan meslekler uyum seviyesine göre

  • 1 (Mükemmel Uyum),
  • 2 (Oldukça Uygun),
  • 3 (Kısmen Tatmin Edici)
  • 4 (Tatmin Edici Olmayabilir),
  • 5 (Uyumlu Değil) ifadeleriyle gösterilir.

Örnek: Eşleştirme Geçmişim (Uyum Listem) Detayı

MAPP Kariyer Testi, Meslek Eşleştirme Detayı

Siz de kişiliğinize, ilgi alanlarınıza uygun meslekleri öğrenmek ve meslek tercihinizi doğru yapmak için MAPP Kariyer Testi’ni yapmaya hemen başlayın.

MAPP HAKKINDA

© 2020, Kariyer Planım. Her hakkı saklıdır.